2024 წლის საპარლამენტო არჩევნების გამჭვირვალობის და ინკლუზიურობის ხელშეწყობა სადამკვირვებლო მისიის მეშვეობით
თარიღი: 24 აპრ 2024
პროექტის სახელი: 2024 წლის საპარლამენტო არჩევნების გამჭვირვალობის და ინკლუზიურობის ხელშეწყობა სადამკვირვებლო მისიის მეშვეობით
პროექტის ხანგრძლივობა: 02.2024 - 01.2025
ბიუჯეტი: 375 457 DKK
დონორი: ახალი დემოკრატიის ფონდი
პროექტის მიზანი: პროექტის მიზანია საარჩევნო პროცესის მნიშვნელობის შესახებ საზოგადოების ინფორმირების გაზრდა ამომრჩეველთა აქტიურობისა და პროცესის მიმართ სანდოობის გაზრდის მიზნით. ასევე, მისიის თანამშრომლებსა და დამკვირვებლებს შორის გაუმჯობესებული კოორდინაციის ხელშეწყობა მათი უფლების დაცვის, საარჩევნო დარღვევების იდენტიფიცირებისა და მასზე ეფექტური რეაგირების მიზნით. პროექტი ხელს შეუწყობს გამჭვირვალე და ინკლუზიური პოლიტიკური გარემოს ფორმირებას, გაზრდის სახელმწიფო ინსტიტუტებისა და არჩეული წარმომადგენლების ანგარიშვალდებულებასა და ლეგიტიმურობას.

Contributing to more transparent and inclusive electoral process though election observation mission for parliamentary elections 2024
Date: 24 Apr 2024
Project name: Contributing to more transparent and inclusive electoral process though election observation mission for parliamentary elections 2024
Project duration: 02.2024 - 01.2025
Budget: 375 457 DKK
Donor organisation: New Democracy Fund (NDF)
Project goal: The primary goal of the project is to boost public awareness regarding the significance of the electoral process, with the potential to positively influence voter turnout and confidence. Furthermore, the project aims to foster improved coordination among mission staff and observers, empowering them to report irregularities effectively. As a result, the project will facilitate a more transparent and inclusive electoral process in Georgia. In addition, it will contribute to more inclusive political processes, increased accountability and legitimacy of state institutions and elected representatives. Lastly, the project will achieve more informed and active populations that are better able to hold government to account.