1. 13 სექტემბერს, გორის მაჟორიტარი დეპუტატობის კანდიდატის - ირაკლი ოქრუაშვილის საინიციატივო ჯგუფის წარმომადგენლებმა, გორში, შინდისის გზატკეცილზე მდებარე №11, №13 და №15 კორპუსების მაცხოვრებლებს გადასცეს სხვადასხვა სახის საკვები პროდუქტი. აღსანიშნავია, რომ პროდუქტის დარიგებამდე მოქალაქეებთან შეხვედრა ჰქონდა თავად გორის მაჟორიტარი დეპუტატობის კანდიდატს - ირაკლი ოქრუაშვილს. ამ ფაქტთან დაკავშირებით, ასევე მედიაში გავრცელებული ინფორმაციის თანახმად, „პატრიოტთა ალიანსი გაერთიანებული ოპოზიციის“ გორის მაჟორიტარი დეპუტატობის კანდიდატმა - მამუკა ნოზაძემ, პროკურატურას მიმართა. პროდუქტის გადაცემის ფაქტს, ერთ-ერთი მოქალაქეც ადასტურებს.
აღნიშნულთან დაკავშირებით, საიამ განცხადებით მიმართა საქართველოს სახელმწიფო აუდიტის სამსახურსა და თავისუფალი და სამართლიანი არჩევნებისათვის უწყებათშორის კომისიას.
2. მედიაში გავრცელებული ინფორმაციის თანახმად, 18 სექტემბერს პოლიტიკური გაერთიანება „ეროვნული ფორუმი“-ს ფოთის მაჟორიტარი დეპუტატობის კანდიდატის - ოთარ ხარჩილავას დაფინანსებით და ამავე პოლიტიკური პარტიის ახალგაზრდული ფრთის ინიციატივით, ქალაქ ფოთში „ფერების ფესტივალი“ ჩატარდა. აღნიშნული ღონისძიების შესახებ ინფორმაცია და ღონისძიების ამსახველი ფოტომასალა კანდიდატის სააგიტაციო ფეისბუკ გვერდზეც გავრცელდა.
- ფერადი ფხვნილები გაიცემოდა უფასოდ და ხელმისაწვდომი იყო ნებისმიერი მსურველისთვის. ფესტივალში მონაწილეობდნენ როგორც სრულწლოვანი, ისე - არასრულწლოვანი ადამიანები. ღონისძიების ორგანიზატორებს (მაჟორიტარი დეპუტატობის კანდიდატის - ოთარ ხარჩილავას ახალგაზრდული ფრთის წარმომადგენლებს) ეცვათ სააგიტაციო მაისურები. ღონისძიებაში მონაწილეობდა თავად კანდიდატი.
3. მედიაში გავრცელებული ინფორმაციის თანახმად, რამდენიმე დღეა ფოთის ქუჩებში ვრცელდება ფლაერები, რომელთა მიხედვითაც, პოლიტიკური გაერთიანება „ეროვნული ფორუმის“ ფოთის მაჟორიტარი დეპუტატობის კანდიდატის - ოთარ ხარჩილავას „ახალგაზრდული ფრთა“ იწვევს 17-დან 30 წლამდე ფოთელ ახალგაზრდებს სხვადასხვა სახის გასართობ ღონისძიებებში (ექსკურსია, კარაოკე, ფოტოსესია და სხვა) მონაწილეობის მისაღებად. სტატიაში აღნიშნულია, რომ ხარჯებს სრულად „ეროვნული ფორუმი“ ფარავს.

1. On September 13, members of the initiative group supporting Irakli Okruashvili, a majoritarian candidate for Gori, distributed various food products to residents of apartment buildings no. 11, 13, and 15 located on Shindisi highway in Gori. It is noteworthy that before distribution of the products, Irakli Okruashvili himself, the majoritarian candidate for Gori, had met with the citizens. In connection with this, according to news reports, Mamuka Nozadze, a majoritarian candidate for Gori from Alliance of Patriots – United Opposition, filed a complaint in the prosecutor’s office. The fact of distribution of food products has also been confirmed by one of the citizens.
In connection with the aforementioned, the GYLA has filed applications in the State Audit Office of Georgia and the Interagency Commission for Free and Fair Elections.
2. According to news report , on September 18, on the initiative of the youth wing of the political association National Forum and with the funding of the party’s majoritarian candidate in Poti, Otar Kharchilava, a Festival of Colors was held in the city of Poti. Information about the event and the corresponding photos were also posted on the candidate’s campaigning page on Facebook.
At the festival, color powders were distributed free of charge to anyone who wished to get them. The festival participants included both adults and minors. The organizers of the event (members of the party’s youth wing) were wearing campaign T-shirts. The candidate also took part in the event.
3. According to news reports, in the past several days, members of the youth wing of National Form have been distributing flyers in the streets of Poti. The flyer says that the party – on behalf of Otar Kharchilava, National Forum’s majoritarian candidate in Poti – invites young people in Poti aged 17-30 to take part in various entertainment events (field trips, karaoke parties, photo shoots, etc.). According to the article on the news agency’s website, ays that the expenses will be fully paid by National Forum.