არჩევნები 2017: საინფორმაციო ბიულეტენი #3
საია წინასაარჩევნო პერიოდს სათაო და რეგიონული ოფისების მეშვეობით, თბილისსა და საქართველოს 8 რეგიონში: აჭარაში, გურიაში, იმერეთში, შიდა ქართლში, ქვემო ქართლში, კახეთში, მცხეთა-მთიანეთსა და სამეგრელოში აკვირდება.
მონიტორინგის მიზანს, რომელიც USAID-ის მხარდაჭერით განხორციელებული პროექტის - „საქართველოში კონკურენტული, სამართლიანი და ინკლუზიური საარჩევნო გარემოს ხელშეწყობა 2016-2018 საარჩევნო ციკლისთვის“ ფარგლებში ხორციელდება, წარმოადგენს ხელი შეუწყოს:
ობიექტური, სამართლიანი, დამოუკიდებელი და ეფექტური გამოძიების, სამართლიანი სასამართლოსა და ერთგვაროვანი პრაქტიკის დამკვიდრებას და უზრუნველყოს ინკლუზიური და კონკურენტული საარჩევნო გარემოს ხელშეწყობა ქალების, შშმ პირებისა და ეთნიკური უმცირესობის წარმომადგენლებისთვის. ასევე, გამჭვირვალე საარჩევნო პროცესების ხელშეწყობა, კერძოდ კი საქართველოს მოქალაქეებისა და საერთაშორისო საზოგადოებისათვის ინფორმაციის მიწოდება 2017 წლის ადგილობრივი თვითმმართველობის არჩევნებთან დაკავშირებულ დარღვევებსა და ტენდენციებზე და ყურადღების გამახვილება ხარვეზებზე, რომელიც თან ახლავს საარჩევნო პროცესებებს. საარჩევნო კანონმდებლობაში პრობლემების იდენტიფიცირება და არჩევნების დასრულების შემდეგ შესაბამისი საკანონმდებლო ცვლილებების ადვოკატირება.

Georgian Elections 2017: Newsletter #3, September 2017
The GYLA is observing the pre-election period through its head office in Tbilisi and regional offices in eight regions of Georgia: Adjara, Guria, Imereti, Shida Kartli, Kvemo Kartli, Kakheti, Mtskheta-Mtianeti, and Samegrelo.
The aim of the monitoring, which is being carried out in the framework of the USAID-supported project “Promoting More Competitive, Fair and Inclusive Electoral Environment for the 2016-2018 Electoral Cycle in Georgia”, is to contribute to the introduction of objective, fair, independent and effective investigations, fair trial, and uniform practice and to ensure the promotion of inclusive and competitive electoral environment for women, persons with disabilities, and ethnic minorities.
The project also aims to promote transparent electoral processes, in particular, to inform citizens of Georgia and the international community of violations and trends related to the 2017 local self-government elections and to turn their attention to the shortcomings accompanying electoral processes, as well as to identify problems in the electoral legislation and to advocate relevant legislative changes after the elections are over.