EU/UNDP-ის კვლევა-გამოკითხულთა 62% უფასო იურიდიული დახმარების მისაღებად საიას მიმართავს
ევროკავშირისა (EU) და გაეროს განვითარების პროგრამის (UNDP) მხარდაჭერით განხორციელებული კვლევის მიხედვით, გამოკითხულთა უმეტესობა უფასო იურიდიული დახმარების მისაღებად საიას მიმართავს. გამოკითხულთა 66% საიას უფასო იურიდიული დამხარების სამსახურის შესახებ სმენია, ხოლო 62% დახმარებისთვის სწორედ საიას მიმართავს.
2012 წელს გაეროს განვითარების პროგრამისთვის ჩატარებულმა კვლევამ ახალგაზრდა იურისტთა ასოციაციასთან მიმართებაში მსგავსი ტენდენცია გამოავლინა -ის რამდენჯერმე უფრო ხშირად სახელდებოდა, ვიდრე ყველა სხვა უფასო იურიდიული დახმარების სამსახური. დღეის მონაცემებით კი საიას იურიდიული დახმარების სამსახურის დასახელების მაჩვენებელი 18%-ით გაიზარდა.

62% of the surveyed by EU / UNDP refer to GYLA for free legal aid
According to the survey carried out by the European Union (EU) and the United Nations Development Program (UNDP), most of the respondents apply to Georgian Young Lawyers' Association (GYLA) for free legal assistance. 66% of the respondents have heard about GYLA's free legal service, and 62% have referred to the GYLA for help.
In 2012, the UNDP survey showed the similar trend towards the GYLA – it was nominated more frequently than all other free legal aid services. As for today’s data, the rate of nominating the GYLA's legal aid service has increased by 18%.