ევროკომისიის 2022 წლის 17 ივნისის რეკომენდაციების შესრულების მდგომარეობა საქართველოში - პარლამენტის საქმიანობის მონიტორინგი საპარლამენტო კონტროლის, არჩევნებისა და მართლმსაჯულების საკითხებთან დაკავშირებით
თარიღი: 11 იან 2023
პროექტის სახელი: ევროკომისიის 2022 წლის 17 ივნისის რეკომენდაციების შესრულების მდგომარეობა საქართველოში - პარლამენტის საქმიანობის მონიტორინგი საპარლამენტო კონტროლის, არჩევნებისა და მართლმსაჯულების საკითხებთან დაკავშირებით.
- 05.10.22 - 05.04.2023
- 9 980 EUR
- საქართველოს სტრატეგიული კვლევებისა და განვითარების ცენტრი
- პროექტის მიზანია, სამოქალაქო მონიტორინგისა და ადვოკატირების გზით ევროკომისიის 2 რეკომენდაციის შესრულების ხელშეწყობა.
რეკომენდაციების დოკუმენტის დასახელებული პუნქტების შესაბამისად და სამივე მიმართულებით, დასახელებული მიზნის მისაღწევად პროექტის ამოცანებს წარმოადგენს:
1) სამოქალაქო მონიტორინგის გაძლიერება საქართველოს საკანონმდებლო ორგანოს მიერ ევროკომისიის რეკომენდაციების შესრულების პროცესში;
2) სამოქალაქო სექტორის მოსაზრებების გათვალისწინების მიზნით ადვოკატირების გაძლიერება პარლამენტის კომიტეტებისა და სამუშაო ჯგუფების ფარგლებში;

Name of the project: Georgia's implementation of the 17 June 2022 recommendations by the European Commission - monitoring the Parliament's activities in relation to parliamentary control, elections, and justice
- 05.10.22 - 05.04.2023
Budget: - 9 980 EUR
- Georgian center for strategy and development
Goal of the project: The goal of the project is to promote the implementation of the two recommendations of the European Commission through civil monitoring and advocacy.
The tasks of the project are:
- Strengthening of civil monitoring by the Georgian legislative body in the process of fulfilling the recommendations of the European Commission;
- Strengthening of advocacy within parliamentary committees and working groups in order to take into account the opinions of the civil sector;