პროექტის სახელი: ეთნიკური და რელიგიური უმცირესობების უფრო ინკლუზიური და არადისკრიმინაციული გარემოს ხელშეწყობა საქართველოში
· პროექტის ხანგრძლივობა: 01/08/2024 – 31/05/2025
· ბიუჯეტი: $73,838.00
· დონორი: USAID-ის პროგრამა „ერთიანობა მრავალფეროვნებაშია“, რომელიც ხორციელდება საქართველოს გაეროს ასოციაციის (UNA Georgia) მიერ, აშშ-ის საერთაშორისო განვითარების სააგენტოს (USAID) ფინანსური მხარდაჭერით.
· პროექტის მიზანი: პროექტის მიზანია ინფორმირებულობის გაზრდა, კულტურათაშორისი დიალოგის ხელშეწყობა და საჯარო სამსახურებში თანაბარი ჩართვის ადვოკატირება, რისთვისაც საია ჩაატარებს კვლევას ეთნიკური და რელიგიური უმცირესობების ჩართულობის შესახებ, მოამზადებს მტკიცებულებებზე დაფუძნებულ რეკომენდაციებს და მოაწყობს საინფორმაციო და ადვოკატირების შეხვედრებს ადგილობრივ თემებს, სამოქალაქო საზოგადოების ორგანიზაციებსა და მედიის წარმომადგენლებს შორის დიალოგის გასაადვილებლად.

· Name of the project: Facilitating More Inclusive and Non-Discriminatory Environment for Ethnic and Religious Minorities in Georgia
· Period: 01/08/2024 – 31/05/2025
· Budget: $73,838.00
· Donor: USAID Unity Through Diversity Program implemented by the UNA Georgia with the financial support of the United States Agency for International Development (USAID)
· Goal of the project: The project aims to raise awareness, promote intercultural dialogue, and advocate for equal inclusion in public services. GYLA will conduct a study on the inclusion of ethnic and religious minorities, produce evidence-based recommendations, and organize informational and advocacy meetings to facilitate dialogue among local communities, CSOs and media representatives.