კონფერენცია: სიძულვილის ენა და წინასაარჩევნო კამპანია
2019 წლის 12 მარტს გაიმართა კონფერენცია თემაზე: სიძულვილის ენა და საარჩევნო კამპანია. კონფერენციაში მონაწილეობა მიიღეს სახელმწიფო ისნტიტუტების, სამოქალაქო საზოგადოებისა და საერთაშორისო ორგანიზაციების წარმომადგენლებმა.
კონფერენცია გახსნა ევროპის საბჭოს თბილისის ოფისის ხელმძღვანელმა საქართველოში, კრისტიან ურსემ და საქართველოს ახალგაზრდა იურისტთა ასოციაციის ხელმძღვანელმა, სულხან სალაძემ.
ღონისძიების მიზანს წარმოადგენდა ნეგატიურ საარჩევნო კამპანიასა და არჩევნებში სიძულვილის ენის გამოყენებასთან დაკავშირებული საკითხების ანალიზი და აღნიშნულ თემებზე მსჯელობა
მომხსენებლებმა, სახლემწიფო ინსტიტუტებისა და სამოქალაქო საზოგადოების წარმოამდგენლებმა, მიმოიხილეს სიძულვილის ენასთან დაკავშირებით საქართველოში არსებული რეგულაციები და პრაქტიკა. კონფერენციაზე განსაკუთრებული ყურადღება გამახვილდა არჩევნებში სიძულვილის ენის აღმოფხვრის ინსტრუმენტებზე. ევროპის საბჭოს მოწვეულმა ექსპერტებმა წარმოადგინეს საუკეთესო საერთაშორისო და სასამართლო პრაქტიკის მიმოხილვა.
კონფერენცია გაიმართა ევროპის საბჭოს პროექტის „საარჩევნო პრაქტიკის რეფორმის ხელშეწყობა საქართველოში“ ფარგლებში, საქართველოს ახალგაზრდა იურისტთა ასოციაციასთან თანამშრომლობით.

Conference: Hate Speech in Election Campaign
A conference on Hate Speech in Election Campaign was held on 12 March 2019 involving representatives of state institutions, civil society organisations, and the international community.
The conference was opened by the Head of the Council of Europe Office in Georgia Cristian Urse and the Chairperson of the Georgian Young Lawyers Association Sulkhan Saladze.
The event aimed at discussing questions related to negative campaigning and hate speech during elections, with particular emphasis on 2018 Presidential elections.
Speakers from state institutions and civil society organisations proposed to review existing regulations and the practice related to hate speech during elections in Georgia. The international practice and case law were presented by Council of Europe experts.
The conference was organised by the Council of Europe within the frame of the project ‘Reform of the Electoral Practice in Georgia’ in cooperation with Georgian Young Lawyers Association.