ნათია კაპანაძის საქმეზე პირველი სხდომა ჩაინიშნა
საიას მიერ გამოქვეყნებული განცხადების შემდეგ, ბათუმის საქალაქო სასამართლომ, 2021 წლის 25 მაისს, 10:00 სთ-ზე, სსიპ - „საზოგადოებრივი მაუწყებლის აჭარის ტელევიზიისა და რადიოს“ ყოფილი დირექტორის, ნათია კაპანაძის საქმეზე პროცესი ჩანიშნა.
2019 წელს მაუწყებლის მრჩეველთა საბჭომ ნათია კაპანაძეს უნდობლობა გამოუცხადა და დაკავებული პოზიციიდან გადააყენა. უნდობლობის გამოცხადებამ გააჩინა განცდა, რომ მიღებული სადავო გადაწყვეტილება ეფუძნებოდა არა სამართლებრივ არგუმენტებს, არამედ ნაკარნახევი იყო ხელისუფლების ინტერესით, შეეცვალა მაუწყებლის სარედაქციო პოლიტიკა. მაუწყებელში განვითარებულმა შემდგომმა მოვლენებმა ეს ეჭვები დაადასტურა.
ბათუმის საქალაქო სასამართლოში 2019 წლის 30 აპრილს წარდგენილი სარჩელით, ნათია კაპანაძე ითხოვს უნდობლობის საკითხზე მიღებული გადაწყვეტილების ბათილად ცნობას, თანამდებობაზე აღდგენას, იძულებითი განაცდური ხელფასის ანაზღაურებასა და დირექტორის პოზიციაზე გამოცხადებული კონკურსის ბათილად ცნობას.
სსიპ „საზოგადოებრივი მაუწყებლის აჭარის ტელევიზიისა და რადიოს“ ყოფილი დირექტორის, ნათია კაპანაძის ინტერესებს ბათუმის საქალაქო სასამართლოში, საქართველოს ახალგაზრდა იურისტთა ასოციაცია იცავს.

Following the statement published by GYLA, the Batumi City Court scheduled the trial on the 25th May 2021, at 10:00 am on Natia Kapanadze's case, former director of the LEPL Public Broadcaster of Adjara Television and Radio.
In 2019, the Board of Advisors of the Public Broadcaster passed a motion of no confidence against Natia Kapanadze and dismissed her from her position. The declaration of no confidence gave rise to the feeling that the disputed decision was based not on legal arguments but was dictated by the government's interest to change the broadcaster's editorial policy. Subsequent developments at the broadcaster confirmed these suspicions.
In a lawsuit filed with the Batumi City Court on April 30, 2019, Natia Kapanadze is seeking the annulment of a no-confidence motion, her reinstatement, reimbursement of the forced unpaid salary and the annulment of competition for the position of director.
The Georgian Young Lawyers' Association represents the interests of Natia Kapanadze, former director of the LEPL Public Broadcaster of Adjara Television and Radio, before the Batumi City Court.