საჯარო სამსახურში დასაქმებულებზე პარტიული ინტერესით ზეწოლა უნდა დასრულდეს
13 აპრილს გავრცელდა აუდიო ჩანაწერი, რომელიც კიდევ ერთხელ ადასტურებს ხელისუფლების მიერ საჯარო სამსახურში დასაქმებულებზე ზეწოლას, რათა მათ პარტიული დავალებები შეასრულონ და, მათ შორის, ევროინტეგრაციის დამაზიანებელი დეზინფორმაცია გაავრცელონ, რაც შეურაცხყოფს საჯარო მოსამსახურეებს, ლახავს მათ ღირსებას და ეწინააღმდეგება საჯარო სამსახურის პოლიტიკური ნეიტრალიტეტის პრინციპს.
საჯარო სექტორში ათასობით პატრიოტი მოქალაქეა დასაქმებული და მათი ძალისხმევა, ხშირად შეუსაბამო ანაზღაურების პირობებშიც, უკეთესს ხდის ჩვენს ცხოვრებას.
დღეს, როდესაც საქართველო მნიშვნელოვან გზაგასაყარზე კიდევ ერთხელ აღმოჩნდა, ხელისუფლება მათ სამსახურებრივი ვალდებულების ნაცვლად, პარტიული დავალებების შესრულებას აიძულებს. საჯარო სექტორში დასაქმებულებისგან ითხოვენ, იმოქმედონ საქართველოს ევროპული მომავლის წინააღმდეგ და სოციალურ ქსელებში ორგანიზებულად აზიარონ ,,ქართული ოცნების” მიერ შექმნილი, ანტიდასავლური გზავნილებით სავსე პროპაგანდისტული ვიზუალები.
ჩვენო თანამოქალაქეებო, გვესმის, რომ თქვენთვისაც ცხადზე ცხადია, თუ ვინ დგას რუსული კანონის მხარეს - ხელისუფლება და იწონებს პესკოვი და ვინ დგას ევროკავშირის მხარეს - მთელი ქართული საზოგადოება, ჩვენი შვილები, ჩვენი ხელოვანები, ჩვენი სპორტსმენები, ჩვენი მეცნიერები, ჩვენი ექიმები, ჩვენი პედაგოგები, ჩვენი ხალხი. ჩვენ გვერდით დგას ყველა ჩვენი დასავლელი პარტნიორი, აშშ, ევროკავშირი და ცივილიზებული სამყარო. გვწამს, რომ როგორც ყოველთვის, თქვენ ევროპული მომავლის მხარეს ხართ.
ძვირფასო მოხელეებო, ჩვენ თქვენ გვერდით ვართ. ჩვენი სურვილია თქვენ არ დაზიანდეთ, არ გახდეთ სამსახურებიდან პოლიტიკური ნიშნით გათავისუფლების მსხვერპლი. ხოლო თუ ასეთი რამ მაინც მოხდება, ჩვენ, როგორც წარსულში, ახლაც მზად ვართ, გვერდით დაგიდგეთ.
ჩვენ, ქართველი ხალხი ამ ბრძოლას აუცილებლად მოვიგებთ. საქართველო არასდროს იქნება რუსეთი. კი ევროპას, არა რუსულ კანონს!

On April 13, an audio recording was released, which once again confirms the government's pressure on public service employees to fulfill the political party-related tasks and, among other things, spread disinformation damaging to European integration. This is insulting to the public servants and their dignity, it contradicts the principle of political neutrality of the public service.
The public sector employs thousands of patriotic citizens, and their efforts, often for inadequate pay, make our lives better.
Today, when Georgia once again finds itself at an important crossroad, the government forces them to perform party tasks instead of official duties. Employees in the public sector are asked to act against the European future of Georgia and share the propaganda visuals full of anti-Western messages created by "Georgian Dream" on social networks.
Our fellow citizens, we understand that it is very clear to you as well who is on the side of the Russian law - the government and supports Peskov and who is on the side of the European Union - the entire Georgian society, our children, our artists, our athletes, our scientists, our doctors, our teachers, our people. All our Western partners, the USA, the European Union and the civilized world stand by us. We believe that, as always, you are on the side of the European future.
Dear officials, we are with you. Our wish is that you do not get attacked, do not become a victim of political dismissal. And if such a thing happens, we, as in the past, are ready to stand by you.
We, the Georgian people, will surely win this battle. Georgia will never be Russia. Yes to Europe, no to Russian law!