მიმდინარე წლის 13 აპრილს მედიასაშუალება ,,POSTV“-ის ახალ ამბებში ნამახვანი ჰესის საწინააღმდეგო აქციასთან დაკავშირებით გასულ სიუჟეტში ,,რიონის ხეობის დამცველთა’’ ერთ-ერთი აქტივისტის ვინაობის ნაცვლად, სხვა პირის სახელი და გვარი იყო მითითებული. სიუჟეტში ნაჩვენები იყო, რომ ის თანამოაზრეებთან ერთად ქაოსს ქმნის პოლიტიკური ინტერესებისთვის და მიზანი კი დესტრუქცია და არეულობის შექმნაა. სიუჟეტის თანახმად, ისინი აქციის მონაწილეებს ფიზიკურად დაუპირისპირდნენ და მომხდარის დეტალებს შინაგან საქმეთა სამინისტრო სწავლობს.
აქტივისტი მიიჩნევდა, რომ მედიასაშუალება აღნიშნული სიუჟეტით ცდილობდა მისი, როგორც ,,რიონის ხეობის დამცველთა“ აქტივისტის დისკრედიტაციას. სიუჟეტი პირდაპირ ეთერში გავიდა, ხოლო სოციალურ ქსელში 50 000-ზე მეტი ნახვა ჰქონდა.
საია-ს დახმარებით, რიონის ხეობის მცველმა განცხადებით მიმართა საქართველოს ჟურნალისტური ეთიკის ქარტიას, რათა შეესწავლა მედიასაშუალების მიერ პროფესიული სტანდარტების დარღვევის საკითხი, კერძოდ ჟურნალისტური ეთიკის ქარტიის პირველი, მესამე, მეხუთე, მეშვიდე და მეთერთმეტე პრინციპების შესაძლო დარღვევა.
2021 წლის 10 ივნისს ამ საქმეზე შედგა მედიაცია. POSTV-მ გამოთქვა ინფორმაციის გასწორებისა და საქმის მედიაციით დასრულების სურვილი. შედეგად,
- არასწორი ინფორმაციის შემცველი სიუჟეტი მოიხნსა სოციალური ქსელებიდან;
შესაბამისად, მითითებული გარემოების გათვალისწინებით, გიგა კოტრიკაძის განცხადებაზე დამტკიცდა მედიაცია მხარეებს შორის.

On April 13 of this year, the media outlet POSTV in its news edition, in connection with the ongoing protest against Namakhvani HPP, mentioned the name of one of the activists of the Rioni Valley Defenders instead of the name of another person. It was reported that he, along with his companions, was creating chaos for political interests with the goal to create destruction and unrest. According to the TV story, they physically confronted the protesters. The details of the incident are being investigated by the Ministry of Internal Affairs.
The activist in question considered that the media outlet was trying to discredit him as an activist of the "Rioni Valley Defenders". The report was broadcast live and viewed by more than 50,000 people on the social network.
With the help of GYLA, the Rioni Valley Defender filed with the Georgian Charter of Journalistic Ethics and requested to investigate a violation of professional standards by the media, in particular, an alleged breach of the first, third, fifth, seventh, and eleventh principles of the Charter of Journalistic Ethics.
On June 10, 2021, a mediation session was held concerning the case. POSTV expressed its readiness to rectify the information and to finalize the case through mediation. As a result, the report containing incorrect information was removed from social networks;
Accordingly, the mediation between the parties was reached based on Giga Kotrikadze's statement taking into account the aforementioned circumstances.