საია- აჭარის ტელევიზიაში სარედაქციო დამოუკიდებლობა საფრთხეშია
მედიაში გავრცელებული ინფორმაციის თანახმად, აჭარის ტელევიზიის დირექტორმა გიორგი კოხრეიძემ ნათია ზოიძეს სარედაქციო პოლიტიკისგან ჩამოშორება მოსთხოვა და ტელევიზიის სხვა ჟურნალისტების მიმართ აგრესია გამოიჩინა.
საია მიიჩნევს, რომ დაუშვებელია ჟურნალისტის სარედაქციო დამოუკიდებლობაში ჩარევა, მათ შორის დირექტორის მხრიდან.
გვსურს საზოგადოებას შევახსენოთ, რომ ბოლო პერიოდში განვითარებული მოვლენებისა და განსაკუთრებით, ბათუმის საქალაქო სასამართლოს მიერ მაუწყებლის დირექტორის შესარჩევი კონკურსის შეჩერების შესახებ მიღებული გადაწყვეტილების გამო, ტელევიზია სარედაქციო პოლიტიკის შეცვლის საფრთხის წინაშე იდგა.
ამასთან, სამოქალაქო საზოგადოება მოუწოდებდა აჭარის ტელევიზიის მრჩეველთა საბჭოს დირექტორად შერჩეული ყოფილიყო ისეთი პირი, რომლის დირექტორობის პერიოდში უზრუნველყოფილი იქნებოდა ჟურნალისტთა სარედაქციო დამოუკიდებლობა. არჩეულის დირექტორის - გიორგი კოხრეიძის არჩევასთან დაკავშირებით კი არაერთი კითხვა არსებობს.
მოვუწოდებთ აჭარის ტელევიზიის დირექტორს უზრუნველყოს აჭარის ტელევიზიის თანამშრომლების სარედაქციო დამოუკიდებლობა.

GYLA – Editorial independence of Adjara TV is in jeopardy
According to media reports, the director of Adjara TV, Giorgi Kokhreidze demanded that Natia Zoidze step down from the editorial policy and he showed aggression towards other TV journalists.
GYLA considers that it is inadmissible to interfere with the editorial independence of a journalist, including from the side of the director.
We would like to remind the public that due to the recent developments and especially the decision of the Batumi City Court to suspend the competition for the broadcasting director, the television was facing a danger of changing its editorial policy.
At the same time, the civil society was calling for the election on the post of the Director of the Adjara TV Advisory Board with such a person, who would ensure the editorial independence of the journalists during his/her tenure. There are many questions existing regarding the election of the elected director - Giorgi Kokhreidze.