საია მიიჩნევს, რომ ნიკა გორგილაძის უსაფრთხოებას რეალური საფრთხე ემუქრება
როგორც საზოგადოებისათვის ცნობილია, 2018 წლის 17 მაისს საქართველოს მთავრობის ადმინისტრაციის შენობის მიმდინარე ტერიტორიაზე ანტიჰომოფობიურ აქციაზე, სადაც ნიკა გორგილაძე გამოდიოდა სიტყვით, მასზე განხორციელდა თავდასხმა.[1] დღეის მდგომარეობით აღნიშნულ ფაქტზე მიმდინარეობს გამოძიება.
საია გამოხატავს შეშფოთებას იმ მოვლენებთან დაკავშირებით, რომლებიც ზემოხსენებული ფაქტის შემდგომ განვითარდა, კერძოდ, ნიკა გორგილაძე მუდმივად იღებს მუქარის შემცველ გზავნილებს სოციალური ქსელის მეშვეობით, ასევე, ნიკას განცხადებით, იგი ყოველდღიურად ხდება აგრესიისა და შეურაცხყოფის მსხვერპლი ქუჩასა თუ საზოგადოებრივ ტრანსპორტში. ძალადობასა და მუქარას იმდენად ინტენსიური ხასიათი აქვს, რომ ნიკას ყოველდღიური ცხოვრების წესი საფრთხის ქვეშაა. ის მუდმივად განიცდის დაუცველობის შეგრძნებასა და შიშს.
ნიკა გორგილაძის მიმართ განხორციელებულ ძალადობასთან დაკავშირებით, საიამ მიმართა როგორც საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროს, ასევე, საქართველოს მთავარ პროკურატურას და ითხოვა ზემოაღნიშნულ ფაქტებზე რეაგირების განხორციელება, ხოლო ნიკას მიმართ კი, დაცვის სპეციალური ღონისძიების გამოყენება.
მნიშვნელოვანია, რომ სახელმწიფომ დაიცვას თითოეული მოქალაქე და უზრუნველყოს მათი უსაფრთხოება, განურჩევლად სექსუალური ორიენტაციისა თუ სხვა ნებისმიერი ნიშნისა.

Gyla believes that Nika Gorgiladze is in real danger
As it is known to the public, on May 17, 2018, while Nika Gorgiladze was addressing the anti-homophobic protest rally in the vicinity of the Georgian government's administrative building, he was attacked. [1] As of today, the investigation is in progress.
GYLA expresses its concern about the events that followed the above fact, namely Nika Gorgiladze receives threatening messages via social networks, and as Nika says, he constantly becomes the victim of aggression and insult in streets or public transport. Violence and threats are so intense that Nika's daily lifestyle is under threat. He permanently experiences the sense of insecurity and fear.
In connection with the violence against Nika Gorgiladze, GYLA has addressed the Ministry of Internal Affairs of Georgia as well as the Chief Prosecutor's Office of Georgia and requested to respond to the above facts and carry out special protection measures for Nika.
It is important that the state should protect all citizens and ensure their safety, regardless of sexual orientation or any other sign.