საიამ პარლამენტს ალტერნატიული ანგარიში წარუდგინა
საიამ საქართველოს პარლამენტის ადამიანის უფლებათა დაცვისა და სამოქალაქო ინტეგრაციის კომიტეტს წარუდგინა ალტერნატიული ანგარიში საქართველოს იუსტიციის სამინისტროს 2018 წლის (1-6104/19/9; 27.03.2019) ანგარიშზე, რომელიც ადამიანის უფლებათა ევროპული სასამართლოს მიერ საქართველოს მიმართ გამოტანილი გადაწყვეტილებების/განჩინებების აღსრულების მდგომარეობას შეეხება.
ალტერნატიული ანგარიში ეხება ადამიანის უფლებათა ევროპული სასამართლოს მიერ საქართველოს წინააღმდეგ გამოტანილ რამდენიმე იმ გადაწყვეტილებასა და განჩინებას, რომელთა აღსასრულებლად გასატარებელი ზოგადი ღონისძიებები კანონმდებლობაში სისტემურ ცვლილებებს მოითხოვენ და სახელმწიფოს მიერ გადადგმული გარკვეული ნაბიჯების მიუხედავად დამატებით საჭიროებენ შესაბამისი ზომების გატარებას.
საია, აგრეთვე, მოუწოდებს ადამიანის უფლებათა დაცვისა და სამოქალაქო ინტეგრაციის კომიტეტს გამართოს ალტერნატიული ანგარიშის მოსმენა კომიტეტის სხდომაზე.

GYLA presented an alternative report to the Parliament
GYLA submitted an alternative report to the Human Rights and Civil Integration Committee of the Parliament of Georgia regarding the report (1-6104 /19/9; 27.03.2019) of the Ministry of Justice of Georgia concerning the situation of the enforcement of decisions/judgments delivered by the European Court of Human Rights against Georgia.
Alternative report concerns the several decisions and judgments adopted by the European Court of Human Rights, the enforcement of which requires amendments in the legislation, and the implementation of additional measures despite certain steps undertaken by the State.
GYLA also calls on the Human Rights and Civil Integration Committee to allow the hearing of the alternative report at a committee meeting.