საიას სექტემბრის თვის წარმატებული საქმეები
საია თბილისის ოფისისა და ქუთაისის ფილიალის ადვოკატები იცავდნენ ოჯახში ძალადობის მსხვერპლი ქალების უფლებებს, რომლის სასარგებლოდაც გამოცემული იქნა შემაკავებელი ორდერები და მოძალადეებს აეკრძალათ მსხვერპლებთან ყოველგვარი ურთიერთობა.
საიას ზუგდიდის ოფისის დახმარებით მოქალაქემ საკუთრების უფლების რეგისტრაცია შეძლო
საიას ზუგდიდის ოფისის ადვოკატი იცავდა მ.ე.-ს ინტერესებს, რომელმაც მიმართა საჯარო რეესტრის ეროვნული სააგენტოს ზუგდიდის სარეგისტრაციო სამსახურს და მოითხოვა კუთვნილი მიწის ნაკვეთის საზღვრებისა და ფართობის დაზუსტება, თუმცა ზუგდიდის სარეგისტრაციო სამსახურის მიერ მიღებულ იქნა გადაწყვეტილება სარეგისტრაციო წარმოების შეჩერების შესახებ. საიას ზუგდიდის ოფისის დახმარებით, მოქალაქის აღნიშნული პრობლემა მოგვარდა და სასამრთლომ მოსარჩელის სასარჩელო მოთხოვნა სრულად დააკმაყოფილა.
საიას ქუთაისის ფილიალის დახმარებით მოქალაქე ანაზღაურებას მიიღებს
საიას ქუთაისის ფილიალის ადვოკატის დახმარებით, მოქალაქეს, რომელსაც საჯარო სკოლის აუზის გასახდელის სარემონტო სამუშაოები იძლებით ჩაატარებინეს ანაზღაურებას მიიღებს. ადვოკატის დახმარებით, სსიპ „სახელმწიფო ქონების ეროვნულ სააგენტოს“ მოქალაქის სასარგებლოდ დაეკისრა უსაფუძვლო გამდიდრების საფუძველზე მიღებული ქონების ღირებულების გადახდა.
საიას თელავის ოფისის სამართლებრივი დახმარების შედეგად ინდმეწარმე გათავისუფლდა დაკისრებული ჯარიმის გადახდისაგან
ინდ. მეწარმე მ.მ-ს შემოსავლების სამსახურის საგადასახადო მონიტორინგის დეპარტამენტის მიერ შედგენილი საგადასახადო სამართალდარღვევის ოქმების საფუძველზე შეფარდებული ჰქონდა ჯარიმა 1000 ლარის ოდენობით. საიას თელავის ოფისის ადვოკატის დახმარებით, იგი გათავისუფლდა უკანონოდ დარიცხული ჯარიმის გადახდისაგან.

Successful cases of GYLA in September
Lawyers from offices of GYLA in Tbilisi and Kutaisi represented women victims of domestic violence. Restraining orders were issued at their request and perpetrators were prohibited from having any kind of relationship with the victims.
GYLA’s office in Zugdidi helped a beneficiary to register his property rights
Lawyer of GYLA’s office in Zugdidi represented M.E., who had applied to Zugdidi Office of the National Agency of Public Registry, requesting specification of the borders and the area of his own property; however, Zugdidi Office decided to terminate registration proceedings. GYLA’s office in Zugdidi helped the beneficiary solve the problem – the court fully granted his claim.
GYLA’s office in Kutaisi helped a beneficiary receive compensation
With help of GYLA’s office in Kutaisi, a beneficiary who was forced to renovate a changing room of a pool in a public school will receive compensation for his work. With GYLA’s help, National Agency of State Property was ordered to pay to GYLA’s beneficiary the value of property received from unjust enrichment.
GYLA’s office in Telavi freed a beneficiary from paying an illegal fine
A sole proprietor named M.M. had been ordered to pay fine of 1000 laris based on a protocol of tax violation prepared by the monitoring department of the Revenue Service. With the help from GYLA’s office in Telavi, the beneficiary was freed from paying the illegal fine.