საჯარო მოხელეს განაცდური ხელფასი აუნაზღაურდა
საია იცავდა ბათუმის მუნიციპალიტეტის საკრებულოს ყოფილ თანამშრომელს, რომელიც 2017 წელს ჩაირიცხა მოხელეთა რეზერვში და მიუღებელი ჰქონდა რამდენიმე თვის თანამდებობრივი სარგო. მიუღებელი ხელფასის ანაზღაურებაზე საკრებულომ მას უარი უთხრა, რამაც სასამართლოსთვის მიმართვის საჭიროება წარმოშვა.
2018 წლის ნოემბერს ბათუმის საქალაქო სასამართლომ სარჩელი დააკმაყოფილა და საკრებულოს მისთვის 34 500 ლარის ანაზღაურება დაეკისრა. მოპასუხემ სასამართლოს გადაწყვეტილება ზემდგომი ინსტანციის სასამართლოებში გაასაჩივრა, თუმცა, შედეგი არ შეცვლილა და ბათუმის საქალაქო სასამართლოს გადაწყვეტილება კანონიერ ძალაში შევიდა.

The public official was reimbursed for the unpaid salary
GYLA represented the interests of a former employee of the Batumi Municipality Sakrebulo, who was enrolled in the reserve of officials in 2017 and had not received salary by job position for several months. The Sakrebulo refused to pay him/her the unpaid salary, which created the need to appeal to the court.
In November 2018, the Batumi City Court upheld the claim and ordered the Sakrebulo to pay him 34,500 GEL. The defendant appealed the court decision to the courts of higher instance; however, the result was not changed, and the judgment of the Batumi City Court entered into legal force.