ვრცელდება უმძიმესი კადრები, როგორ უსწორდებიან წრეში მოქცეულ ძირს დაგდებულ დაკავებულ ადამიანს სპეციალური დანიშნულების რაზმის თანამშრომლები რიგ-რიგობით, მასზე ანგარიშსწორების, დამცირების, ღირსების შელახვის მიზნით
თარიღი: 13 მაის 2024
ვრცელდება უმძიმესი კადრები, როგორ უსწორდებიან წრეში მოქცეულ ძირს დაგდებულ დაკავებულ ადამიანს სპეციალური დანიშნულების რაზმის თანამშრომლები რიგ-რიგობით, მასზე ანგარიშსწორების, დამცირების, ღირსების შელახვის მიზნით.
მივმართავთ
შინაგან საქმეთა მინისტრს, ვახტანგ გომელაურს, დაუყოვნებლივ გააკეთოს განცხადება მომხდართან დაკავშირებით და აღკვეთოს მსგავსი პრაქტიკა. წინააღმდეგ შემთხვევაში, ნათელი ხდება, რომ შინაგან საქმეთა სამინისტროს მაღალჩინოსნებისგან ტარდება შემწყნარებლური პოლიტიკა, რაც ასეთი ფაქტების პირდაპირი წახალისებაა;
სპეციალური საგამოძიებო სამსახურის უფროსს, კოკა კაციტაძეს, ჩაატაროს ეფექტიანი გამოძიება 2024 წლის 13 მაისის დილით მომხდარ ძალადობის ფაქტებზე, ვინაიდან ამ უწყების არასათანადო რეაგირება, ასევე, თამაშობს წამახალისებელ როლს სამართალდამცავთა მიერ ჩადენილ სერიოზულ უფლებადარღვევებზე.

The brutal scenes are circulating online, depicting members of the special task forces taking turns attacking a detainee lying in a circle, with the intent to retaliate, humiliate, and insult his dignity
Date: 13 May 2024
The brutal scenes are circulating online, depicting members of the special task forces taking turns attacking a detainee lying in a circle, with the intent to retaliate, humiliate, and insult his dignity.
We call onto
Minister of Internal Affairs, Vakhtang Gomelauri, to promptly adress the incident and take measures to prevent similar occurrences. Failure to do so serves that such behavior is encouraged by senior officials within the Ministry of Internal Affairs.
The head of the Special Investigation Service, Koka Katsitadze, to conduct an effective investigation into the facts of violence that occurred on the morning of May 13, 2024, since the improper response of this agency also plays an encouraging role in the serious rights violations committed by law enforcement officers.