საქართველოს ახალგაზრდა იურისტთა ასოციაცია არის „წამების საწინააღმდეგო მსოფლიო ორგანიზაციის SOS-წამება ქსელის“ (OMCT SOS-Torture Network) აქტიური წევრი.
„წამების საწინააღმდეგო მსოფლიო ორგანიზაცია“(OMCT) დაარსდა 1985 წელს და იგი დღეს წარმოადგენს მსოფლიოში არასამთავრობო ორგანიზაციათა ერთ-ერთ მთავარ საერთაშორისო კოალიციას, რომლის მიზანია ბრძოლა წამების, იძულებითი გაუჩინარებისა და სხვა სასტიკი, არაადამიანური ან ღირსების შემლახავი მოპყრობის წინააღმდეგ.
„წამების საწინააღმდეგო მსოფლიო ორგანიზაციის SOS-წამება ქსელი“ (OMCT SOS-Torture Network), რომელიც 1986 წელს დაარსდა, გახლავთ წამების წინააღმდეგ ბრძოლის ერთ-ერთი ყველაზე მნიშვნელოვანი არასამთავრობო ორგანიზაციათა გლობალური ქსელი. დღეს, იგი აერთიანებს მსოფლიოს სხვადასხვა ქვეყნის 300-ზე მეტ არასამთავრობო ორგანიზაციას.

OMCT SOS-Torture Network
The Georgian Young Lawyers’ Association is an active member of the World Organisation Against Torture (OMCT) SOS-Torture Network.
Established in 1985, the World Organisation Against Torture (OMCT) is today the main coalition of international non-governmental organisations (NGO) fighting against torture, summary executions, enforced disappearances and all other cruel, inhuman or degrading treatment.
Created in 1986, the OMCT SOS-Torture Network is the most important global network of organizations fighting against torture. Today, it counts more than 300 organisations spread around the world.