საია - აჭარის ტელევიზიის სარედაქციო პოლიტიკა შეცვლის საფრთხის წინაშეა
2020 წლის 19 თებერვალს აჭარის საზოგადოებრივი მაუწყებლის მრჩეველთა საბჭომ მხარი დაუჭირა დირექტორის მიერ წარდგენილ საშტატო განრიგს, რომლის თანახმადაც გაუქმდა სამსახურების უფროსების მოადგილეების შტატები.
მიუხედავად იმისა, რომ ორგანიზაციაში თანამშრომელთა სრული უმრავლესობა არ ყოფილა ინფორმირებული ცვლილებების თაობაზე და არ მომხდარა საკითხის სრულყოფილად შესწავლა, მრჩეველთა საბჭომ არ გაითვალისწინა შუამდგომლობები საკითხის განხილვის გადადებასთან დაკავშირებით და იმავე დღეს მიიღო გადაწყვეტილება.
ცვლილებების თანახმად, შტატების გაუქმებასთან ერთად, შესაბამის სამსახურებში გაჩნდა გაუქმებული შტატების ოდენობის სხვა თანამდებობები. თუმცა ახალი ამბების სამსახურის უფროსის მოადგილისთვის არ მომხდარა ახალი შტატებით გათვალისწინებული პოზიციის შეთავაზება. გავრცელებული ინფორმაციის თანახმად კი, ერთ-ერთ პოზიციაზე დაინიშნა პირი, რომელიც დღეს არ არის დასაქმებული აჭარის ტელევიზიაში.
აჭარის საზოგადოებრივ მაუწყებელში მიმდინარე პროცესები, მათ შორის საშტატო განრიგის შეცვლა, ამყარებს ეჭვებს, რომ ხორციელდება კონკრეტული პირების საინფორმაციო პოლიტიკისგან ჩამოშორება, ახალი თანამშრომლების მიღება და არხის სარედაქციო პოლიტიკის შეცვლა.

GYLA - ADJARA TV'S EDITORIAL POLICY IS FACING TO DANGER OF CHANGE
On February 19, 2020, the Advisory Board of Adjara Public Broadcasting supported the staff list submitted by the Director, according to which the positions of the Deputy Chiefs were abolished.
Although the majority of staff in the organization were not informed of the changes and the issue was not thoroughly studied, the Advisory Board did not consider the motions to postpone the discussion of the matter and made the decision the same day.
According to the changes, along with the abolition of the positions, other positions have also been created in the relevant departments with the number of canceled positions. However, the deputy chief of news service has not been offered a position considered by the new staff list. According to the information, a person appointed to one of the positions was not employed in Adjara TV today.
Processes going in the Adjara Public Broadcaster, including changing staff lists, raise suspicions that individuals are being removed from the information policy, recruiting new employees and changing the editorial policy of the channel.