სამუშაო საათები: ორშ-პარ (10:00 - 18:00)
იოსებ ედიშერაშვილი არის საქართველოს ახალგაზრდა იურისტთა ასოციაციის ადამიანის უფლებათა პროგრამის ანალიტიკოსი და საიას იურიდიული განათლების ხელშეწყობის ფონდის პრეზიდენტი.
2019 წელს წარმატებით დაამთავრა თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის საერთაშორისო სამართლის ბაკალავრიატი.
2021 წელს აქვს მაგისტრი ხარისხი საერთაშორისო სამართლის მიმართულებით.
იოსები აქტიურად მონაწილეობს საერთაშორისო სამართლისა და ადამიანის უფლებების სფეროში ჩატარებულ სხვადასხვა აკადემიურ პროგრამებსა და პროექტში.
2016 წლიდან ჩართულია საერთაშორისო სამართლის იმიტირებულ პროცესებში, როგორც ეროვნულ, ისე საერთაშორისო დონეზე - მონაწილის, გუნდის მწვრთნელის და მოსამართლის სტატუსით.
იოსები არის ათობით სტატიის და კვლევის ავტორი საერთაშორისო სამართლის, ადამიანის უფლებების, საერთაშორისო სისხლისა და ჰუმანიტარული სამართლის სფეროებში.

E-mail: iedisherashvili@gyla.ge
Ioseb Edisherashvili is an analyst of the human rights program of the Association of Young Lawyers of Georgia and the president of the Legal Education Promotion Fund of SAIA
In 2019, he successfully graduated from Tbilisi State University with a bachelor's degree in international law
in 2021 -master's degree in international law.
Actively participates in various academic programs and projects in the field of international law and human rights.
Since 2016, he has been involved in mock trials of international law, both at the national and international levels - as a participant, team coach and judge.
Iosebi is the author of dozens of articles and studies in the fields of international law, human rights, international criminal and humanitarian law.