ელ. ფოსტა: toniani@gyla.ge
თამარ ონიანი 2018 წლის აგვისტოდან დღემდე არის საქართველოს ახალგაზრდა იურისტთა ასოციაციის სტრატეგიული სამართალწარმოების იურისტი.
2018 წელს თამარი დასაქმებული იყო საქართველოს იუსტიციის სამინისტროს ანალიტიკურ დეპარტამენტში; 2017-2018 წლებში იყო ვიცე-პრეზიდენტი აკადემიური საქმიანობის მიმართულებით ევროპის იურისტ სტუდენტთა ასოციაციაში; 2017 წლიდან დღემდე იგი არის სამეცნიერო თანაშემწე დავით ბატონიშვილის სამართლის ინსტიტუტში; 2017 წელს იყო სისხლის სამართლის იურისტის თანაშემწე საქართველოს ახალგაზრდა იურისტთა ასოციაციაში.
თამარი აქტიურად მონაწილეობს ადამიანის უფლებათა საერთაშორისო სამართალსა და საკონსტიტუციო სამართალთან დაკავშირებულ სხვადასხვა ტრენინგ-სემინარებსა თუ მოკლევადიან სასწავლო პროგრამებში. სხვადასხვა დროს ის სწავლობდა ევროპის ვიადრინას უნივერსიტეტსა (ფრანკფურტი, გერმანია) და ლუდვიგ-მაქსიმილიანის უნივერსიტეტში (მიუნხენი, გერმანია).
თამარ ონიანი არის 20 ივნისის მოვლენებთან დაკავშირებით საიას ანგარიშის „დაკარგული თვალის მიღმა“ ერთ-ერთი თანაავტორი. ის ასევე არის 6 საკონფერენციო ნაშრომისა და თარგმანის ავტორი. თამარი არის იდეის ავტორი და ორგანიზატორი იურიდიული განათლების მიმართულებით 10-მდე სტუდენტური პროექტის.
თამარ ონიანს მინიჭებული აქვს სამართლის ბაკალავრის ხარისხი (Magna Cum Laude) ივ. ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტში (2018 წ.). ამჟამად, იგი სწავლობს საერთაშორისო სამართლის ინგლისურენოვან სამაგისტრო პროგრამაზე საქართველოს საზოგადოებრივ საქმეთა ინსტიტუტში (GIPA).

E-mail: toniani@gyla.ge
Tamar Oniani has been working at Georgian Young Lawyers’ Association since 2018. In 2018-21, she has been employed as the Strategic Litigation Lawyer.
In the first half of 2018, Tamar has been employed at the Analytical Department of the Ministry of Justice of Georgia; In 2017-2018, she was the Vice-President for Academic Activities at the European Law Students' Association (ELSA); Since 2017 until now - she is the scientific fellow at Prince David Institute for Law; In 2017, she was the assistant of a criminal defense lawyer at Georgian Young Lawyers' Association.
Tamar Oniani acquired Master’s Diploma in International Law (Magna Cum Laude) at Georgian Institute of Public Affairs (GIPA) (2020); and Bachelor’s Diploma in Law (Magna Cum Laude) at Iv. Javakhishvili Tbilisi State University (2018).
Tamar actively participates in the training seminars or programs related to international law and constitutional law. At various times she studied at the European University Viadrina (Frankfurt-Oder, Germany) and Ludwig Maximilian University (Munich, Germany).